Jaunums!
Žurnāla “Veselība” pielikums
VESELS SENIORS

Uzmanības vērti rādītāji asinsanalīzēs. Kāpēc asinīs jānosaka ne tikai holesterīns, bet arī B12 vitamīns, kreatinīns un kālijs? Par vēsta izmaiņas šajos rādītājos?

Asinsspiediens: paaugstināts vai pazemināts. Praktiski padomi abām situācijām.

Lai gadi kaulus nelauž. Ārsti skaidro, ko darīt lietas labā, lai pēc iespējas attālinātu satikšanos ar tādām deģeneratīvām slimībām kā osteoporoze, izmaiņām galvas smadzenēs un muguras problēmām. 

Laiks pavingrot! Fizioterapeite ierāda, kā vislabāk izkustēties, lai veicinātu asinsriti un apgādātu locītavas ar nepieciešamajām barības vielām un tās “pabarotu”.

Možam prātam. Sarunu biedru uzrunājiet vārdā, ejot uz veikalu veidojiet iepirkumu sarakstu un vēl citi vienkārši paņēmieni kā ikdienā vingrināt atmiņu.

Zāļu lietošanas gudrības. Skaidrojam, kādēļ tabletei nedrīkst uzdzert kafiju un kuras tabletes nedrīkst dalīt uz pusēm.

Mutes veselība: glāze ūdens, mitrinošs gēls, sudraba karotīte, zobu suka protēzēm un paša vārīts piparmētru mutes skalojamais līdzeklis. Kam vēl jābūt seniora mutes kopšanas rīku portfelī?

Vide & veselība. Vai dzīve uz āderēm tiešām laupa veselību? Jautājam ārstiem.

Pārdomāts uzturs seniora veselībai. Par parasto vārāmo sāli veselībai labāks būs pansāls, bet ar gabaliņu cietā siera var uzņemt diennakts kalcija devu. 

Lasiet arī aktīvu senioru pieredzes stāstus:
• Aktrise Baiba Indriksone vingro katru dienu un 86 gados joprojām ir pie stūres savam auto.
• Dziedātāja Normunda Rutuļa mamma Ligita Petrama paklausīja ārsta padomam, kurš bronhu iekaisuma ārstēšanai izrakstīja dziedāšanu.
• Bijušais politiķis Valdis Birkavs, spītējot glaukomai, studē 8 universitātēs, peld un nūjo.

ves_sen_01.jpg

Pērc žurnālu preses tirdzniecības vietās visā Latvijā

vai www.ekiosks.lv