Anta Blumberga

Galvenā redaktore

Man palīdz dzīvot viegli kustība - mierīga, rāma un sevis saudzējoša. Nekāpt pāri saviem spēkiem, nemēģināt kādu citu pārspēt, netriekties “ar galvu sienā”, tomēr nepalikt mierā.

Neļauties ierāmēties. Tīkls, režģis, rāmis neļauj elpot, spiež dvēseli, kaulus un miesu. Būdams ierāmēts cilvēks, vari kļūt par slogu sev un citiem. Un kaut reizēm tik ļoti sevis paliek žēl, nevajag – auklēties. Arī ar slimību, nē! Nečubini, neaprušini, neļauj tai pārņemt savu dzīvi. Reizēm ļoti palīdz ieteikums – liec taču slimību mierā, tad arī tā tevi neaiztiks!

Laura Ikauniece

Redaktore

 

Ilgākā laika periodā man ir bijušas vairākas cēlas apņemšanās: esmu līmējusi pie ledusskapja līmlapiņas ar vārdiem svešvalodā, lai valoda pati “ielien” galvā. Esmu centusies visu ģimeni radināt pie pedantiskas kārtības un apņēmusies vismaz trīs reizes nedēļā vingrot, iemācīties konservēt gurķus. Iegādājos molbertu, uzstādot sev mērķi – līdz saviem 40 uzgleznot vismaz 100 gleznas. Sastādījusi 100 grāmatu sarakstu, kas jāizlasa dzīves laikā.

Taču nesen kāds cilvēks intervijā man sacīja, ka laime jau nav nekas cits kā laba veselība un slikta atmiņa. Tagad, katrreiz paskatoties uz apputējušo molbertu un pusotru mākslas darbu istabas kaktā, bērnu radīto haosu istabā, pie gultas nolikto grāmatu, kurā jau sen grāmatzīme nemainīgi iesprūdusi starp 76.un 77.lappusi, nekrītu panikā, ka cēlās apņemšanās izkūpējušas nebūtībā, bet pasmaidu – ja nu šim cilvēkam patiešām ir bijusi taisnība...